Kocioł na węgiel KLIMOSZ IRON X 15 kW

9247

4 816,50 zł

(brutto)

Producent : KLIMOSZ

Model :  IRON 15 kW

Nr. Katalogowy : KO/PA/20150010600

Stan: Nowy, nieużywany, oryginalne opakowanie.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Kocioł zasypowy na węgiel kamienny zgodny z najwyższymi standardami ekologicznymi - posiada ECODESIGN oraz certyfikat 5-klasy.

Kocioł posiada certyfikaty:

 • ECO DESIGN
 • 5 klasa

Co oznacza że piec kwalifikuje się pod dotacje z programu czyste powietrze.

Wybierz najwyższą jakość firmy Klimosz - wymiennik został wykonany z najwyższej jakości stali kotłowej. Na szczelność wymiennika udzielamy 3-lata gwarancji.

Kocioł cechuje najwyższa sprawność cieplna 90% - potwierdzona badaniami w akredytowanym laboratorium, co potwierdza innowacyjną i niezwykle wydajną konstrukcję kotła oraz nowatorskie rozwiązania jakim jest regulowanie, wielopunktowe doprowadzanie powietrza wtórnego.

Cechą szczególną kotła jest wysoki odzysk ciepła ze spalin - przez co kocioł zużywa do 30% mniej opału w stosunku do innych, mniej wydajnych kotłów poprzednich generacji.

Kocioł posiada szereg przemyślanych rozwiązań: m.in. wyjątkowo pojemną komorę załadunkową, wajchę do krótkiego obiegu spalin - znacznie ułatwiającą rozpalanie, łatwy w czyszczeniu wymiennik płomieniówkowy z wygodnym dostępem przez górne drzwiczki.

W przypadku instalacji w układzie grawitacyjnym-otwartym oraz opcjonalnego miarkowania ciągu kocioł można użytkować bez potrzeby energii elektrycznej.

 • Gwarancja firmy Klimosz.

Najwyższej jakości materiały i wykonania sprawiają, że firma Klimosz udziela na kotły 3 letniej gwarancji na szczelność wymiennika. Szczegóły warunków gwarancji znajdują się w DTR kotła.

 • Certyfikowana stal kotłowa.

Kocioł Klimosz IRON X został wykonany z najwyższej jakości stali kotłowej o podwyższonej odporności na temperaturę i zwiększonej plastyczności.

 • Możliwość pracy bez prądu.

Ogrzewanie niezależne od dostaw prądu. w przypadku instalacji w układzie grawitacyjnym- otwartym oraz opcjonalnego miarkowania ciągu kocioł można używać bez potrzeby zasilania energią elektryczną.

 • Oszczędność opału.

Cechą szczególną kotła jest wysoki odzysk ciepła ze spalin przez co kocioł zużywa o ok 30% mniej opału w stosunku do innych, mniej wydatnych kotłów poprzedniej generacji.

 • Przemyślana konstrukcja

Kocioł posiada szereg przemyślanych rozwiazań, między innymi posiada pojemną komorę załadunkową, wajchę do krótkiego obiegu spalin, znacznie ułatwiające rozpalanie, łatwy w czyszczeniu wymiennik płomieniówkowy z wygodnym dostępem przez górne drzwiczki.

 • Gwarancja najwyższej jakości.

Dobór każdej części kotła to efekt naszego wieloletniego doświadczenia. Korzystamy tylko z najwyższej jakości, sprawdzonych komponentów, aby zagwarantować pełną niezawodność. Nasze produkty przechodza wielomiesięczna serię testów przed wdrożeniem, a każdy kocioł jest poddawany szczegółowej kontroli jakości.

 • Moc grzewcza (kW) - 15
 • Stan - NOWY
 • Modulacja (moc startowa) (kW) - 5
 • Typ urządzenia - Stojący