Wymiennik glikolowy Zehnder ComfoFond L-550 ECO

8967

0,00 zł

(brutto)

Produkt "Strefa Okazji" - dystrybucja zagraniczna.

Producent : Zehnder - posiada Polską dystrybucję jednak rozpoznanie kwestii gwarancyjnej pozostawiamy w kwestii kupującego.

Model : ComfoFond L-550 ECO

Sprawdź zasady sprzedaży "Strefy okazji"

Stan: Nowy, nieużywany, oryginalne opakowanie.

Stan wizualny 100%

Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


ComfoFond-L 550 jest cieczowym gruntowym wymiennikiem, zwanym także gruntowym wymiennikiem ciepła. Glikolowy gruntowy wymiennik ciepła Zehnder ComfoFond-L umieszczany jest między czerpnią powietrza, a jednostką wentylacyjną. Jego zadaniem jest przekazywanie ciepła lub chłodu (w zależności od trybu pracy) pochodzącego z gruntu, do powietrza wentylacyjnego.


  •     zabezpieczenie zrównoważonej wentylacji mechanicznej w budynku przy niższych temperaturach zewnętrznych, poprzez wstępne podgrzewanie czerpanego powietrza
  •     wstępne schładzanie czerpanego powietrza, zapewniające polepszenie komfortu w wentylowanych pomieszczeniach
  •     higieniczny, zamknięty oraz szczelny układ wymiennika gruntowego
  •     kompaktowa budowa: do montażu na ścianie lub podstawie tuż przy jednostce wentylacyjnej
  •     łatwy montaż oraz serwis urządzenia
  •     w pełni automatyczne sterowanie poprzez jednostkę Zehnder ComfoAir w wersji Luxe
  •     moduł GWC wyposażony w wysoce wydajną i energooszczędną pompę obiegową (klasa A) oraz czujnik temperatury   zewnętrznej NTC


Zasada działania
System składa się z wielu podzespołów, w tym jednostki wentylacyjnej ComfoAir Luxe, urządzenia ComfoFond-L i gruntowego wymiennika glikolowego. Urządzenia sterowane są za pomocą panelu obsługowego jednostki ComfoAir Luxe. Rury gruntowego wymiennika glikolowego są ułożone w ziemi i podłączone hydraulicznie do urządzenia ComfoFond-L. W zimie, chłodne powietrze z zewnątrz jest podgrzewane, dzięki czemu system wentylacyjny działa skutecznie nawet w niskich temperaturach.


Obsługa
Urządzenie ComfoFond-L jest sterowane poprzez ComfoAir Luxe, do ktorego jest podłączone. System działa w pełni automatycznie w oparciu o zadane parametry. Parametry te programuje instalator i w razie potrzeby może je zmieniać. Podczas pracy urządzenia ComfoFond-L, na wyświetlaczu panelu ComfoSense lub CC Luxe ComfoAir Luxe pojawiają się odpowiednie komunikaty.


Konserwacja urządzenia
Urządzenie ComfoFond-L powinno być raz w roku przeglądane i czyszczone przez przeszkolonego instalatora lub serwisanta. Aby zapewnić jego bezproblemowe działanie przez cały okres użytkowania, zalecamy podpisanie umowy serwisowej z profesjonalną firmą.

Filtr
Częstotliwość wymiany filtrow zależy od miejscowych warunków. Zalecamy wymianę filtra wraz z wymianą filtrow w jednostce wentylacyjnej ComfoAir Luxe. Manometr Przynajmniej raz w roku należy kontrolować ciśnienie w urządzeniu ComfoFond-L. Jeśli jego wartość jest niższa niż 0,5 bar lub wyższa niż 2,5 bar, należy skontaktować się z instalatorem.


Wersja
Urządzenie ComfoFond-L Eco jest zaprojektowane do współpracy z urządzeniami wentylacyjnymi Zehnder typu ComfoAir 350/450/550 Luxe. Wersja lewa urządzenia przeznaczona jest do współpracy z jednostkami wentylacyjnymi ComfoAir również występującymi w wersji lewej.